Warunki pogodowe

 

Ośrodek narciarski 

zamknięte 

Restauracja

 otwarte

 

 

  

Data ostatniej aktualizacji:

03.08.2021
   
Droga dojazdowa:-
Pogoda: pochmurno
Temp: 21°C
Wiatr: brak                   Opady: brak  

Zobacz warunki na stoku

Widok na stok

Snowpark

ZAMKNIĘTY

Losowe zdjęcie (galeria)

 
zima_24 4

Film promujący

Znajdziesz nas na FaceBooku

Zmiana terminu zawodów „Kiczera Biega IV” na 23 lutego (sobota)

Czy warunki pozwalają na rozegranie zawodów biegowych.  Tak – mimo weekendowej odwilży z rekordową temperaturą niemal 20 stopni i silnym wiatrem ekspresowo rozpuszczającym i odparowującym śnieg pozostało dużo śniegu.

Jednak zdecydowaliśmy przenieść zawody Kiczera Biega na 23 lutego. Dlaczego?

Byłoby trudno stworzyć naprawdę przyjazne i pełne zimowego uroku warunki – szczególnie dla najmłodszych uczestników – bowiem pętle leśne są zasypane igliwiem i tam gdzie nie zmieści się ratrak jedynym rozwiązaniem są opady świeżego śniegu. A i na podstawowej leśnej pętli szkoda byłoby zmielić wierzchnią, twardą warstwę. Pozostawiona i przysypana świeżym śniegiem będzie służyć jeszcze ok 2 miesięcy.

Z kolei łąka przy stacji górnej kolei na Kiczerę jest częściowo pozbawiona śniegu – da się biegać i dostać do lasu i łąki pod Skibcami gdzie warunki są znakomite – ale trudniej wytyczyć rozsądnie trasę na zawody. Do tego prognozy pogody na najbliższy weekend przewidują lekką odwilż z silnym wiatrem.

Dlatego – po konsultacji w środowisku biegaczy – zdecydowaliśmy przenieść zawody na 23 -go lutego. Są spodziewane opady śniegu, od połowy pierwszego tygodnia ferii podkarpackich więc warunki powinny być jak zwykle znakomite a sceneria prawdziwie zimowa.

Przepraszamy za zmianę i prosimy zapisywać się na www.pomiaryczasu.pl

Zapraszamy na trasy biegowe i skiturowe przy górnej stacji kolei krzesełkowej w Puławach Górnych k. Rymanowa. W weekendy czynny jest budynek UFO ze skromnym bufetem.

Do zobaczenia na trasach.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.