Restauracja otwarta CODZIENNIE w godz. pon-czw 12:30-19:00,  pt-nd 12:30-20:00  /  Okrąglak czynny będzie w niedzielę  28 lipca 13-18

FAQ

Ośrodek, wyciągi, karnety:

Jeżeli na stronie głównej nie są podane komunikaty o zmianach w pracy Ośrodka to wyciągi, wypożyczalnia, Ski Szkółka oraz Restauracja Amadeus pracują codziennie w godzinach 9:00-21:00

Tak, droga do Ośrodka KiczeraSki jest systematycznie odśnieżana. Jeśli zachodzi taka potrzeba to jest to nawet kilka razy dziennie, dodatkowo jest posypywana piaskiem dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Nie, wszystkie miejsca parkingowe są BEZPŁATNE. 

Tak w całym ośrodku można płacić kartą.

Tak,

  •  Restauracja Amadeus – w budynku głównym znajduje się nasza gdzie znajdą państwo szeroki wybór dań obiadowych, fast food’ów oraz deserów i napoi. 
  • “Okrąglak” – na szczycie Kiczery (dojazd koleją lub pieszo szlakiem)  w którym również serwujemy nasze specjały.
  • punkt gastronomiczny – przy budynku górnej wypożyczalni i wyciągu talerzykowym “Adaś” 

Wszystkie punkty otwarte są w godzinach pracy całego Ośrodka czyli 9-21 (o ile na stronie nie jest podane inaczej)

Jedna wypożyczalnia znajduje się zaraz przy parkingach dolnych (przy drodze po prawej stronie).

Druga wypożyczalnia znajduje się 200 m dalej przy wyciągu talerzykowym “Adaś” (dł. 300m) tam  również znajduje się siedziba Ski Szkółki oraz parking.
Obsługa wypożyczalni dobierze sprzęt do indywidualnych potrzeb i umiejętności klientów. 

Turyści piesi mogą korzystać z kolei krzesełkowej aby dojechać na szczyt (np. do budynku Okrąglaka) Bilet można kupić w kasie. 

Niestety nie ma takiej możliwości. Przejazdy są ważne przez rok od daty zakupu. Należność za niewykorzystane przejazdy zwracana jest tylko w przypadku postoju wyciągu i kolei powyżej 1 godziny z przyczyn technicznych.

Niestety nie prowadzimy przechowalni bagażu.

Nasz Ośrodek nie posiada własnej bazy noclegowej, dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty agroturystyk znajdujących się w  naszej miejscowości jak i okolicy  https://www.kiczeraski.pl/noclegi/

W sezonie letnim, oferujemy możliwość noclegu dla turystów idących szlakiem GSB (Główny Szlak Beskidzki)

Niestety nie, bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży posiadającym ważną legitymację szkolną do lat 15.

Tak, obsługa dobierze odpowiedni sprzęt, obojętnie w której wypożyczalni.

Tak, w wypożyczalni można nasmarować ślizg, naostrzyć krawędzie oraz zregenerować narty lub deskę.

Aby uruchomić system naśnieżania, niezbędnym czynnikiem jest m.in. „minusowa” temperatura (min. -2°C), a żeby armatki mogły pracować na 100% mocy, konieczne są jeszcze odpowiednia wilgotność powietrza oraz prędkość wiatru. Na Kiczerze staramy się zmaksymalizować efektywność naśnieżania dostosowując proces do panujących warunków.

Jeżeli zima jest sprzyjająca, to Snowpark zostanie otwarty. Należy wspomnieć że naszym celem w pierwszej kolejności jest jak najlepsze przygotowanie tras zjazdowych, tak abyśmy mogli zagwarantować Państwu odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz satysfakcji z szusowania.

Miejsce w którym możecie pozjeżdzać na sankach, znajduje się obok wyciągu orczykowego „Adaś” (przy górnej wypożyczalni).

Trasy na Kiczerze ratrakowane są CODZIENNIE w nocy- zawsze poza godzinami pracy wyciągów – a przy intensywnych opadach śniegu również z rana. Aby ratrakowanie miało sens wymagany jest czas i odpowiednia temperatura tak by „sztruks” miał chwilę, by przymarznąć, co skutkuje utworzeniem się jednolitej powłoki.

Nauka jazdy

Szkolenia indywidualne:

  • oczekujesz indywidualnego podejścia i szybkich widocznych efektów
  • gdy jest to Twój pierwszy kontakt z nartami lub snowboardem
  • gdy chcesz uczyć się od najlepszych

Szkolenia grupowe:

  • gdy pierwszy kontakt z jazdą masz już za sobą
  • gdy masz znajomych na takim samym poziome jazdy jak Ty i chcecie dalej razem się szkolić
  • gdy w krótkim czasie chcesz podwyższyć swoje umiejętności narciarskie czy snowboardowe

Lekcję z instruktorem najlepiej zarezerwować 1,2 dni wcześniej przed planowanymi zajęciami. Rezerwacja pozwoli Państwu na dostępność instruktorów w wybranym terminie jak i godzinie.

Na wcześniej zarezerwowaną lekcję należy stawić się minimum 15 min przed planowanymi zajęciami celem potwierdzenia udziału w lekcji. Należy potwierdzić i opłacić zajęcia na miejscu. Zgłaszając się na lekcję należy posiadać niezbędny sprzęt do jazdy oraz kask. Jeżeli mamy wątpliwości co do sprzętu prosimy o kontakt z obsługą wypożyczalni lub z instruktorem.

Karnet nie jest wliczony w cenę. Należy go kupić w kasie po konsultacji z instruktorem lub w razie potrzeby posiadać gotówkę do zakupienia np. kilki zjazdów.

Jeżeli jesteś początkującym narciarzem/snowboardzistą najlepiej kupić karnet przejazdowy, pozwala on skorzystać z wyciągów dokładnie tyle razy, ile będziesz potrzebował, a resztę przejazdów możesz wykorzystać następnym razem.

Jeżeli jeździsz na poziomie zaawansowanym polecamy wykupić karnet czasowy, na którym nie ma ograniczeń przejazdowych, ale pamiętaj, że możesz go wykorzystać tylko w dany dzień. Zakup karnetu skonsultuj z instruktorem.

Dzieci, które chcą uczyć się jeździć na nartach zapraszamy już od 3 roku życia, w przypadku snowboardu zapraszamy dzieci od 5 roku życia.

Nie tylko podczas lekcji, ale i poza nią musisz nosić kask ochronny. Obowiązek jazdy w kasku do 16. roku życia przewiduje ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich. Kask możesz wypożyczyć na miejscu.

25.07.2024

Ośrodek narciarski

ZAMKNIĘTE

Restauracja

12:30 – 19:00