Restauracja otwarta CODZIENNIE w godz. pon-czw 12:30-19:00,  pt-nd 12:30-20:00  /  Okrąglak czynny będzie w niedzielę  28 lipca 13-18

Trasy biegowe i skitur

Na wierchu góry Kiczera – od górnej stacji kolei krzesełkowej aż po sąsiadujące, ciągnące się kilometrami słynne Pasmo Bukowicy – urządzono ponad 7 km tras (do dyspozycji również hektary łąk oraz prawie 12 hektarów prywatnego lasu, który należy do ośrodka narciarskiego), w ten sposób, żebyś mógł spróbować chodzenia w nartach turowych, nartach back country i chodzenia oraz biegania w klasycznych biegówkach, nie oddalając się od komfortowego, przestronnego i obszernego budynku „Okrąglaka”, znajdującego się przy górnej stacji kolei linowej.

W zależności od wyboru trasy – a może ich być wiele – przewyższenia sięgają od kilkunastu zaledwie metrów na 1 km trasy, na przykład wokół Okrąglaka oraz na 1-kilometrowej pętli przez łąki, do 80 metrów na 1 km, na pofalowanym fragmencie tzw. Leśnej Trasie Biegowej, która ciągnie się 3,5- kilometrową pętlą od Okrąglaka, przez las do szlaku na Bukowicę i z powrotem łąkami – do górnej stacji kolei krzesełkowej.

Znaczna część terenu narciarstwa pieszego znajduje się w lesie bądź jest dobrze osłonięta od dokuczliwego wiatru – co ułatwia cieszenie się urokami okolicy niezależnie od pogody.

Trasy biegowe są przygotowywane w naszym ośrodku, jeśli tylko pozwalają na to warunki śniegowe i są częściowo sztucznie naśnieżane, dlatego w całości funkcjonują jedynie przy stabilnej pokrywie śnieżnej.

25.07.2024

Ośrodek narciarski

ZAMKNIĘTE

Restauracja

12:30 – 19:00