Restauracja otwarta CODZIENNIE w godz. pon-czw 12:30-19:00,  pt-nd 12:30-20:00  /  Okrąglak czynny będzie w niedzielę  28 lipca 13-18

Zmiana terminu zawodów “Kiczera Biega IV” na 23 lutego (sobota)

Czy warunki pozwalają na rozegranie zawodów biegowych.  Tak – mimo weekendowej odwilży z rekordową temperaturą niemal 20 stopni i silnym wiatrem ekspresowo rozpuszczającym i odparowującym śnieg pozostało dużo śniegu.

Jednak zdecydowaliśmy przenieść zawody Kiczera Biega na 23 lutego. Dlaczego?

Byłoby trudno stworzyć naprawdę przyjazne i pełne zimowego uroku warunki – szczególnie dla najmłodszych uczestników – bowiem pętle leśne są zasypane igliwiem i tam gdzie nie zmieści się ratrak jedynym rozwiązaniem są opady świeżego śniegu. A i na podstawowej leśnej pętli szkoda byłoby zmielić wierzchnią, twardą warstwę. Pozostawiona i przysypana świeżym śniegiem będzie służyć jeszcze ok 2 miesięcy.

Z kolei łąka przy stacji górnej kolei na Kiczerę jest częściowo pozbawiona śniegu – da się biegać i dostać do lasu i łąki pod Skibcami gdzie warunki są znakomite – ale trudniej wytyczyć rozsądnie trasę na zawody. Do tego prognozy pogody na najbliższy weekend przewidują lekką odwilż z silnym wiatrem.

Dlatego – po konsultacji w środowisku biegaczy – zdecydowaliśmy przenieść zawody na 23 -go lutego. Są spodziewane opady śniegu, od połowy pierwszego tygodnia ferii podkarpackich więc warunki powinny być jak zwykle znakomite a sceneria prawdziwie zimowa.

Przepraszamy za zmianę i prosimy zapisywać się na www.pomiaryczasu.pl

Zapraszamy na trasy biegowe i skiturowe przy górnej stacji kolei krzesełkowej w Puławach Górnych k. Rymanowa. W weekendy czynny jest budynek UFO ze skromnym bufetem.

Do zobaczenia na trasach.

 

 

25.07.2024

Ośrodek narciarski

ZAMKNIĘTE

Restauracja

12:30 – 19:00